Soczewki kontaktowe kontra okulary? Współpraca gigantów
Wbrew pozorom to nie będzie kolejny artykuł na temat tego, co jest lepsze do korekcji wzroku: soczewki kontaktowe czy okulary. W zamian chciałbym zastanowić się, czy te dwa pozornie wykluczające się światy będą współpracować z...
więcej
Fotografia dla oka, czyli jak wykorzystać zdjęcia w pracy optyka
„Fotografia dla oka, czyli jak wykorzystać zdjęcia w pracy optyka” to kolejny inspirujący tekst przygotowany przez specjalistów z firmy American Lens – Rafał Ogłaza, Przedstawiciel handlowy ds. soczewek okularowych oraz ...
więcej
ANALIZA WZROKOWA
Capraszamy do lektury tekstu w dziale Medycyna i Optyka, którego autorką jest Barbara Pakuła, optometrystka i terapeutka widzenia, twórczyni Ćwiczę Oko....
więcej
„Kluczowa rola salonu optycznego w bezpiecznym powrocie z wakacji do cyfrowej rzeczywistośc
Arkadiusz Kołodziejczyk, Training Manager American Lens, porusza kwestię narastającej liczby problemów wzrokowych wśród użytkowników urządzeń cyfrowych oraz roli salonu optycznego w zarządzaniu komfortem widzenia pacjent&oacut...
więcej
Eye Care Conference
Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Wzroku, a wraz z nim Eye Care Conference, która odbędzie się po raz piąty. Magazyn OKO objął tegoroczne wydarzenie patronatem medialnym...
więcej
WYKAZ DYSTRYBUTORÓW WYROBÓW MEDYCZNYCH
Ustawa o wyrobach medycznych z 7 kwietnia 2022 roku w dużej części weszła w życie 26 maja 2022 roku, jednak zostały w niej przewidziane dwa wyjątki. Pierwszym wyjątkiem były omawiane we wcześniejszych numerach magazynu OKO przepisy dot...
więcej
EFEKT POKOLENIOWY
Rozmowa z Amélie Morel, prezeską Targów SILMO Paris...
więcej
Zapraszamy do lektury atykułu „Świat kontrastów”, którego autorem jest dr hab. Jacek Pniewski, wykładowca w Akademickim Centrum Kształcenia Optometrystów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
więcej
Korowe zaburzenia widzenia to zaburzenie w sposobie przetwarzania i interpretacji świata widzialnego. Wiele osób z korowym zaburzeniem widzenia przechodzi podstawowe okulistyczne i optometryczne badania wzroku, ale nie potrafi zinterpretować tego, co widzi i jest im trudno uczestniczyć w czynnościach, które wymagają użycia wzroku. Ci pacjenci często oceniani są jako osoby mniej inteligentne, co jest błędem. Oni po prostu nie mają dostępu do wszystkich informacji wzrokowych. Terapia i rehabilitacja widzenia może nauczyć ich rozróżniać, definiować, interpretować, zbierać i integrować informacje wzrokowe, a co za tym idzie, poprawi funkcjonowanie wzrokowe oraz – co najważniejsze – jakość życia.
więcej
Od 8 lat, z przerwą spowodowaną pandemią COVID-19, Fundacja „Wzrok Ubogim” zaopatruje w okulary korekcyjne osoby, które tego potrzebują, a nie mogą sobie pozwolić na zakup w zakładzie czy salonie optycznym. Służymy osobom bezdomnym, pokrzywdzonym przez los w różny sposób, a ostatnio także uchodźcom z Ukrainy. Wśród osób, na których rzecz działa Fundacja, byli głównie mieszkańcy schronisk dla bezdomnych, ale także osadzeni w zakładzie karnym czy pensjonariusze domów pomocy społecznej. Szczególną dziedziną działalności Fundacji jest wspieranie przedsięwzięć misyjnych w krajach Afryki.
więcej
Zapraszamy do lektury wywiadu na temat tegorocznej edycji targów SILMO Paris.
więcej
I-DNAmics wykorzystuje technologię VR, aby zaproponować klientowi nowatorskie i niezapomniane wrażenia zakupowe. W ten sposób pomiar dynamiki widzenia staje się bezcennym narzędziem marketingowym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
więcej
Dynamicznie rozwijający się rynek ma duży wpływ na zmianę potrzeb i oczekiwań Klientów. Marka Belutti, wykorzystując technologie rozszerzonej rzeczywistości, zaprezentowała aplikację Belutti Lustro, która sprawiła, że mierzenie okularów jeszcze nigdy nie było tak proste! Każdy model, który można przymierzyć dzięki aplikacji, wygląda dokładnie tak samo, jak na żywo podczas wizyty w salonie optycznym. Jest to następna generacja wirtualnych przymierzalni, która zdecydowanie przerosła możliwości naklejek czy modeli dwuwymiarowych.
więcej
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na XIV Ogólnopolski Kongres Optyków KRIO oraz Wystawę Optyczną OPTYKA 2022, które odbędą się w dniach 20-23 października w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.
więcej
Zapraszamy do lektury kolejnego (209) numeru specjalistycznego, niezależnego magazynu dla profesjonalistów „OKO”, w którym poruszamy szereg aktualnych tematów oraz przedstawiamy nowości i promocje przygotowane przez naszych partnerów i reklamodawców.
więcej
Bez światła życie na Ziemi mogłoby nie rozwinąć się wcale albo rozwinąć się w zupełnie inny sposób. Nie wyobrażamy sobie, że mogłoby zabraknąć najbliższego nam źródła fal elektromagnetycznych, czyli Słońca. To jemu zawdzięczamy stały dopływ do naszego globu energii, która gwarantuje nieustanne funkcjonowanie wszelkich organizmów żywych. Niemniej jednak co za dużo, to niezdrowo. Także w przypadku światła, które w zależności od typu i natężenia może nie tylko oświetlać nam drogę, ale także poważnie zaszkodzić.
Wokół tej szkodliwości narosło wiele mitów, nawet wśród specjalistów, i warto co jakiś czas przyjrzeć się sprawie, by nie stracić orientacji. Szczególnie przed wakacjami, bo mogą być bardzo słoneczne.
Co drugi Polak ma zdiagnozowaną wadę wzroku. Wydłużony czas pracy przy urządzeniach cyfrowych niestety wpływa niekorzystnie na kondycję oczu. Specjaliści ochrony wzroku zalecają regularne badania. Odpowiedni dobór soczewek okularowych jest bardzo ważny. Soczewki powinny zapewniać lepsze widzenie, wyraźny obraz, pełen kontrast oraz zwiększać komfort codziennego funkcjonowania. Dlatego oprócz samej korekcji wady ważna jest dodatkowa ochrona wzroku, jaką zapewnia powłoka antyrefleksyjna, która zabezpieczy oczy przed promieniowaniem UV i odblaskami wpływającymi na jakość widzenia podczas prowadzenia auta lub jazdy na rowerze.
więcej